Alueasiamies, luottamusmiehet, työsuojelu- ja OAJ valtuutetut

OAJ Kainuun alueyhdistys ja alueasiamies

 

Valtakunnallisia OAJ:n alueyhdistyksiä on 17. OAJ Kajaani kuuluu OAJ Kainuun alueyhdistykseen. Alueyhdistyksen kotisivut:  http://www.oajkainuu.fi

OAJ:n alueasiamies toimii yhdessä alueyhdistyksen puheenjohtajan kanssa. Alueyhdistyksen puheenjohtajana on Teija Jääskeläinen ja alueasiamieheksi on valittu Heikki Kallunki vuosiksi 2019-2022. Alueasiamiehen yhteystiedot: heikki.kallunki@edu.kajaani.fi p.050 0582 453

 

Luottamusmiehet 1.8.2019-31.7.2022

JUKO:n pääluottamusmies

  • Heikki Kallunki, heikki.kallunki@edu.kajaani.fi

 

Varhaiskasvatuksen luottamusmies

  • Marja-Riitta Komulainen marja-riitta.komulainen@kajaani.fi

 

Peruskoulujen luottamusmiehet ja varaluottamusmiehet

  • Kimmo Kumpulainen kimmo.kumpulainen@edu.kajaani.fi

Vastuukoulut: Soidinsuo, Lehtikangas, Kätönlahti, Lohtaja, Jormua ja Kuluntalahti

Varaluottamusmies Erika Mankinen erika.mankinen@kajaani.net

  • Mira Fordell mira.fordell@edukajaani.fi

Vastuukoulut: Keskuskoulu, Lyseo, Teppana, Nakertaja, Otanmäki, Vuolijoki ja Seminaari

Varaluottamusmies Teija Jääskeläinen teija.jaaskelainen@hotmail.com

 

Lukion luottamusmies

  • Pekka Loikkanen pekka.loikkanen@kajaaninlukio.fi

 

Musiikkiopiston luottamusmies

  • Eeva-Maria Nivalainen eeva-maria.nivalainen@kajaani.fi

Varaluottamusmies Juha Seppälä juha.seppala@kajaani.fi

 

KAO:n luottamusmies

  • Minna Keränen minna.keranen@kao.fi

Varaluottamusmies Anu Kemppainen anu.kemppainen@kao.fi

 

EDUKAI:n pääluottamusmies

  • Katriina Kemppainen katriina.kemppainen@edukai.fi

 

AMK:n pääluottamusmies

  • Raimo Mustonen raimo.mustonen@kamk.fi

Varaluottamusmies Leena Lerssi leena.lerssi@amk.fi

 

Työsuojeluvaltuutetut

Kajaanin kaupunki: Kaisu Soukkala-Hekkala

kaisu.soukkala-hekkala@edukajaani.fi

AMK: Leena Lerssi

leena.lerssi@amk.fi

OAJ Valtuutetut 2018-2022

YSI Marika Pylkkänen markettu@gmail.com

OAO varavaltuutettu Helena Kahl helena.kahl@kao.fi