Yhteysopettajat 2020-2021

YHTEYSOPETTAJAT 

Yhteysopettaja on lähin linkkisi Opetusalan ammattijärjestöön ja he neuvovat sinua jäseneksi liittymisessä ja tiedottavat ajankohtaisista asioista. Edunvalvonta-asioissa ota aina yhteyttä luottamusmieheen tai paikallisyhdistyksen hallituksen jäseneen.

Palkkaus- ja palvelussuhde sekä työilmapiiriasioissa sinua neuvoo luottamusmiehesi ja pääluottamusmies Heikki Kallunki heikki.kallunki (at) edu.kajaani.fi. 

Työturvallisuus ja työhyvinvointiasioissa sinua palvelee työpaikkasi työturvallisuuspäällikkö sekä Kajaanin kaupungin työsuojeluvaltuutettu Kaisu Soukkala-Hekkala kaisu.soukkala-hekkala(at)kajaani.fi. 

Työpaikkojen yhteysopettajat: 

 

VARHAISKASVATUS:

Huuhkajanvaaran päiväkoti

Anita Räsänen         marasanen(at)gmail.com

Nakertajan päiväkoti

Anne-Maaria Uhlbäck       anne-maaria.uhlback(at)kajaani.fi

Päiväkoti Karuselli

Veera Hyvönen                 veera.hyvonen(at)gmail.com

Kätönlahden päiväkoti

Marja Lumpo                     marja.lumpo(at)gmail.com

Mansikkapolun päiväkoti

Niina Holappa                   niina.m.holappa(at)gmail.com

Teppanan päiväkoti

Paula Rautiainen              rautiainen.paula01(at)gmail.com

Pilke Onni ja Ilona

Maria Hiltunen                 mariah.hiltunen(at)gmail.com

Purolan päiväkoti  

Maarit Rusanen              maarit.vi.rusanen(at)gmail.com

Pikku-Ketun päiväkoti 

Reija Mustonen            reija.karppinen(at)hotmail.com

Vanamon päiväkoti

Virpi Väisänen          virpi.h.vaisanen(at)gmail.com

Lehtikankaan päiväkoti 

Auli Pikkarainen       auli.pikkarainen(at)wippies.fi

Kuurnan päiväkoti 

Ritva Perttunen       ritpe68(at)gmail.com

 

PERUSOPETUS, LUKIO JA KAUKAMETSÄ

Jormua

Heidi Itävaara     heidi.itavaara(at)edukajaani.fi

Kajaanin lukio

Saara Kupiainen    saara.kupiainen(at)kajaaninlukio.fi

Kajaanin lyseo

Tarja Karvonen     tarja.karvonen(at)edukajaani.fi

Kaukametsä

Heli Karppinen     heli.karppinen(at)kajaani.fi

Keskuskoulu

Elisa Haikola      elisa.haikola(at)edukajaani.fi

Kätönlahti

Katja Meriläinen      katja.merilainen(at)edukajaani.fi

Lehtikangas

Marja Niemelä      marja.niemela(at)edukajaani.fi

Minna-Liisa Haverinen      minna-liisa.haverinen(at)edukajaani.fi

Lohtaja

Sonja Keränen     sonja.keranen(at)edukajaani.fi

Nakertaja

Tarja Arola       tarja.arola(at)edukajaani.fi

Otanmäen koulu

Satu Pekkarinen     satu.pekkarinen(at)edukajaani.fi

Sairaalakoulu

Tarja Tolonen       tarja.tolonen(at)edukajaani.fi

Soidinsuo

Hanna-Leena Määttä     hanna-leena.maatta(at)edukajaani.fi

Seminaarin koulu

Carita Kvist         carita.kvist(at)edukajaani.fi

Teppana

Timo Siliämaa     timo.siliamaa(at)edukajaani.fi

Vuolijoen koulu

Sari Kitusuo-Räsänen     sari.kitusuo-rasanen(at)edukajaani.fi

Kalevan koulu

Elisa Haikola      elisa.haikola(at)edukajaani.fi

Kuluntalahden koulu

Susanna Möttönen      susanna.mottonen(at)edukajaani.fi

Väinölän koulu

Eila Knuutinen     knuutiska(at)gmail.com

 

KAINUUN AMMATTIOPISTO, KAJAANIN AMMATTIKORKEAKOULU, EDUKAI, KAINUUN MUSIIKKIOPISTO

Autoala

Mika Tolonen      mika.tolonen(at)kao.fi

Hyvo

Heli Ylitalo      ylitalonheli(at)gmail.com

Kauneudenhoitoala

Sirpa Jokinen     sirpa.jokinen(at)kao.fi

Kone- ja metalliala

Arto Schroderus     arto.schroderus(at)kao.fi

Kulttuuriala & luonnonvara-ala

Eeva-Liisa Mulari     eeva-liisa.mulari(at)kao.fi

Logistiikka

Timo Määttä     timo.maatta(at)kao.fi

Matapu

Anu Kemppainen     anu.kemppainen(at)kao.fi

Rakennusala, LVI-ala

Heli Mylly     heli.mylly(at)kao.fi

Sähköala, Turvallisuusala

Minna Keränen     minna.keranen(at)kao.fi

Valma

Helena Kahl     helena.kahl(at)kao.fi

Yto-aineet

Eila Väisänen     eila.vaisanen(at)kao.fi

Kuusamon yksikkö

Virpi Raatesalmi     virpi.raatesalmi(at)kao.fi

Edukai 

Katriina Kemppainen     katriina.kemppainen(at)edukai.fi

Kajaanin Ammattikorkeakoulu

Leena Lerssi     leena.lerssi(at)kamk.fi            Kainuun ammatilliset opettajat ry

Eija Pekkonen      eija.pekkonen(at)kamk.fi     Kainuun-Koillismaan kauppa- ja                                                                               kulttuuriopettajat ry

Arja Sirviö     arja.sirvio(at)kamk.fi                     Kajaanin TOOL ry

Kainuun musiikkiopisto

Mikko-Pekka Salo      mikko-pekka.salo(at)kajaani.fi      Kainuun musiikkiopiston                                                                                             opettajat ry /SMOL