Yhteysopettajat 2019-2020

YHTEYSOPETTAJAT 

Yhteysopettaja on lähin linkkisi Opetusalan ammattijärjestöön ja he neuvovat sinua jäsenasioissa. 

Palkkaus- ja palvelussuhde sekä työilmapiiriasioissa sinua neuvoo luottamusmiehesi ja pääluottamusmies Heikki Kallunki. 

Työturvallisuus ja työhyvinvointiasioissa sinua palvelee työpaikkasi työturvallisuuspäällikkö sekä Kajaanin kaupungin työsuojeluvaltuutettu Kaisu Soukkala-Hekkala. 

Työpaikkojen yhteysopettajat: 

Jormua 

Carita Korolainen carita.korolainen(at)edukajaani.fi 

Kajaanin lukio 

Saara Kupiainen saara.kupiainen(at)kajaaninlukio.fi 

Kajaanin lyseo 

Niina Partanen niina.partanen(at)edukajaani.fi 

Kaukametsä 

Heli Karppinen heli.karppinen(at)kajaani.fi 

Keskuskoulu 

Kaarina Partanen kaarina.partanen(at)edukajaani.fi 

Kätönlahti 

Katja Meriläinen katja.merilainen(at)edukajaani.fi 

Lehtikangas 

Marja Niemelä marja.niemela(at)edukajaani.fi 

Minna-Liisa Haverinen minna-liisa.haverinen(at)edukajaani.fi 

Lohtaja

Sonja Keränen sonja.keranen(at)edukajaani.fi 

Nakertaja 

Tarja Arola tarja.arola(at)edukajaani.fi 

Otanmäen koulu 

Antti Schroderus antti.schroderus(at)edukajaani.fi 

Sairaalakoulu 

Tarja Tolonen tarja.tolonen(at)edukajaani.fi 

Soidinsuo 

Hanna-Leena Määttä hanna-leena.maatta(at)edukajaani.fi 

Seminaarin koulu 

Carita Kvist carita.kvist(at)edukajaani.fi 

Teppana 

Timo Siliämaa timo.siliamaa(at)edukajaani.fi 

Vuolijoen koulu 

sari.kitusuo-rasanen(at)edukajaani.fi 

Kalevan koulu 

Raili Mäenpää raili.maenpaa(at)edukajaani.fi 

Kuluntalahden koulu 

Susanna Möttönen susanna.mottonen(at)edukajaani.fi 

Väinölän koulu 

Eija Heikkinen eija.heikkinen(at)edukajaani.fi